Kávéházak éjszakája 2019
Harminc helyszín és közel száz kulturális program várja a kávéházak szerelmeseit május 17-én Budapesten.
A kávékultúrával való ismerkedés mellett, irodalmi estek és jazz koncertek teszik különlegessé majd az éjszakát.
Kávéházak éjszakája 2019 programok:
18:00 Barista program, cupping több menetben
20:00 Barista program, cupping több menetben
19:00 Könyvbemutató: Örökítés, egy művészcsalád alkotóvilága
19:30 Uknow Duó Koncert
20:30 Éles Gábor Trió
18:00 Barista Program
20:00 Hamvas Béla Babérliget c. könyvéből Szervét Tibor olvas fel
20:30 Bencze Alma Koncert
22:30 Ingyenes Jam Session Estek: FREE BJC JAM SESSION
20:00 Varga Bendegúz: Goldmund Jazz koncert
19:00 Kávés érdekességekről és tévhitekről a Bookline Móriczban
18:30 Beszámoló a kolumbiai ültetvény látogatásról
19:00 Gájer Bálint „Voice & Piano” koncert
19:00 ARANY – PETŐFI Levelezés felolvasva
21:00 Gereben Zita, Quintett jazz est
19:00 Barista Program Járdi Ildikóval
20:00 Murka István koncert
19:00 Pátkai Rozina Trió Koncert
22:30 Gyarmati Fanni Naplója
19:00 Kökény Attila Koncert
19:30 Kutya etikett, előadás
18:00 Beszélgetés Dr. Botos Máté, történésszel John Lukács könyveiről
19:00 Janikovszky Éva: A lemez két oldala
21:00 Tandori Emlékest
19:00 Elek István Quartett Koncert
18:00 Mindent az Olasz Kávéról!
19:00 Az Illy Kávé Története
20:00 Kovács Linda és Bende Zsolt Jazz Duó
19:00 David Yengibarian trió
19:30 A budapesti kávéházak – Történetük és az továbbélésük lehetőségei
19:00 „Mert a Csodának nincsen párja” – Csinszka és Ady Endre kiadatlan levelek
19:00 Sebestyén Patrik koncert
17:00-18:00 Cupping kávékóstoló program
19:00 Dumaszínház – Ráskó Eszter
21:00 Budapest Bossanova Duó Koncert
19:00 Egy Kávé Egy novella
19:00 Krokodill Zenekar Koncertje
18:00 A főváros kávéháztörténetének esszenciája – Zeke Gyula
19:00 Egy csésze Boldogság
17:00 Fehér Boldizsár Vak Majom regényéből felolvasás
18:00 Iván Szandra Duó koncert
19:30 Boggie Magvető Café Szobakoncert
21:00 Saiid – kíséri a Speiz Boiz
22:00 Dear Future Me! Ónodi Adél
19:00 Sebő-együttes – Igaz hang
21:00 DIVÁN – DALOK koncert
19:00 A föl-földobott kő – a Makám együttes és Turek Miklós verszenei előadása
21:00 Elsa Valle Afrocando
19:00 A bilincs a szabadság legyen – Mészöly Miklós és Polcz Alaine levelezése
20:00 Így szerettek ők – József Attila
18:30 Környezettudatos mindennapok
20:00 Hét-Hat Club koncert
21:00 Bábelőadás
22:00 Antropomorf koncert
Forrás és további infó a kávéházak éjszakájáról: